2019 WOTT Winners

WOTT Main Doubles

Division Winners Runners-Up
Championship Tommy Ho
David Warren
David Kuczer
Gaston Verna
A-1 Blue William Brice
Andrew Gautier
Richard Barker
Greg Powell
A-1 White Daniel Riner
Amanda Wickman
Robert Bickmore
James Leigh
A-2 Red William Downs
Doug Seams
Mackie Cannon
Dylan Gust
A-2 Gold Jordan Hamilton
Patel Vivek
Sean Daichman
Jim Meneely
A-2 Silver Andrew Coleman
Brad Simpson
Michael Hinson
Mathew Thompson
B-1 Blue Jamie Benard
Hiromasa Ebihara
Sergio Gonzales
J. Todd Reeves
B-1 White Bill Hopkins
William Hopkins
William O’Brien
Chris Singletary
B-1 Gold William Daughtrey
Carlos De Ayala
Andy Clifford
Mike Fadden
B-2 Robert Potts
Curtis Colby
Sunny Sikka
Margaret Roddy

WOTT Main Doubles Consolation

Division Winners Runners-Up
Championship John Sullivan
Jon Wiegand
David Herr
Darin Mast
A-1 Blue Corey Christian
Jeep Christian
Jim Edsel
John Sabia
A-1 White Brad Patt
Bill Richter
Daniel Goodman
Randy Dolan
A-2 Red Don Richards
Albert Schneuwly
Greg Reid
Fred Williams
A-2 Gold Rob Heisler
Jerry Lastovica
George Morris
Jerry Schlief
A-2 Silver Tom Verlato
Luis Vaca
Henry Hood
Daniel Reineke
B-1 Blue John Thompson
Ryan Engler
Dan McClure
Bob Murphy
B-1 White Michael Verm
Gary Wooley
Mark Burroughs
Ryan Devlin
B-1 Gold Carter France
McGowin Patrick
Frank Walker
Jeff Zarr
B-2 Jay Pollard
Ryan Eisele
James Wallis
Patrick McWilliams

WOTT Mixed Doubles

Division Winners Runners-Up
Championship Jon Wiegand
Masha Phillips
David Kuczer
Julie Chao
A-1 Matt Bain
Clothilde Thirouin
Andy Alarid
Amanda Wickman
A-2 Jim Hamilton
Carolyn McCollom
Brock Berilgen
Oksan Grin
A-2/B-1 Sean Daichman
Florence Langford
Jordan Hamilton
Heather Hamilton
B-1 William O’Brien
Jorie O’Brien
Filipe Barbosa
Leigh Barbosa
B-2 John Fenstermaker
Susan Neal
Jeff Zarr
Brooke Zarr

WOTT Mixed Doubles Consolation

Division Winners Runners-Up
Championship Richard Barker
Mindy Rice
Rodney Vickers
Correne Loeffler
A-1 Randy Dolan
Aubrie Dolan
Zach Jordan
Allison Jordan
A-2 Gregory Robbins
Sayler Robbins
Brent Hopkins
Margot Hopkins
A-2/B-1 James Jackson
Karen Jackson
Michael Trey Moore
Michelle Moore
B-1 Gregoire Thirouin
Isabelle Thirouin
Chris Transier
Christine Transier
B-2 Carter France
Shelly Blalock
Tom Young
Denise Hamilton

WOTT Scrambles

Division Winners Runners-Up
Championship/A-1 Michael Clayborne
Joe Graham
Albert Schneuwly
Quillan Harris
A-2 Christopher Betz
Daniel Reineke
William Hixon
George Morris
B-1/B-2 Jim Meneely
Gary Wooley
William Daughtrey
Jay Moffitt

WOTT Scrambles Consolation

Division Winners Runners-Up
Championship/A-1 Dillon Gust
Andy Gupta
Shane Albers
Charles Carr
A-2 Steve Cobb
Kevin Goodman
Jason Berilgen
Chip Betz
B-1/B-2 Bill Hopkins
Alex Riddle
John Schwarz
Clark Reid