Board Members

EXECUTIVE COMMITTEE

Thurmon Andress – Andress Oil & Gas, L.P.

John C. Aubrey – Meritage Energy, Ltd.

Mike Calhoun – Pine Ridge Operating, L.P.

John Goodpasture – Consultant

George Hite – Hite & Associates, Inc.

Bob Murphy – MERC

John Talbot – Tenaris

Darin Zanovich – Mesa Minerals LLC

2021 TOURNAMENT COMMITTEES & CHAIRMEN

2021 CHAIRMAN – Thurmon Andress

COMMUNICATIONS – John C. Aubrey

ENTERTAINMENT – John Talbot & John C. Aubrey

FINANCE – Darin Zanovich

INVITATION – John Goodpasture

PRIZES & TROPHIES – Christopher Long

PROGRAM & PUBLICITY – Richard Wilkerson

REGISTRATION – Tom Young

TOURNAMENT PLAY – Skip Redd & Rob Williams

BOARD OF DIRECTORS

SCOTT ANDERSON, Anderson Oil

JEFF BARTLETT, Pontem Energy Capital

GERALD BENNETT, G&S Bennett, Ltd.

KARL BRENSIKE, Haymaker Minerals & Royalties III, LLC

DAVID CAPRON, Metsis & Basal Energies

PETER CURRIE, Posse Resources, LLC

ROSS DAVIS, Davis Brothers

WILLIAM deJONG, Municipal Energy

ROB DERRICK, Delta Seaboard LLC

BROOKS DESPOT, EnCap Investments, L.P.

JOHN FENSTERMAKER, C. H. Fenstermaker

STEVE HEROD, Grizzly Energy, LLC

BILL HOWELL, Offshore Paragon Petroleum

MARK KOBELAN, Marquee Corporation

G. M. BYRD LARBERG, GMBL Consulting

CHRISTOPHER LONG, Lime Rock Resources

JUSTIN LOWETH, Seneca Resources Corporation

TRAVIS MARRS, Kodiak Gas Services, LLC

JIM McCUISTION, Colorado Crude

PAUL NUNLEY, Windy Cove Energy, LLC

MICHAEL A. ODEGARD, Odegard Energy, Inc.

GRAYDON D. OLIVER, Avalon Advisors

ERSHEL “SKIP” REDD, III, Texican Crude & Hydrocarbons

ANN RHOADS, Acquest Advisors

GREG ROBBINS, Grit Oil & Gas

JOHN SCHWARZ, JR, Sealark Investments, LLC

IVAR SIEM, American Resources, Inc.

BRIAN D. SMITH, Consultant

JIM TRIMBLE, Tanda Resources, LLC

K. C. WEINER, Texas Crude Energy, LLC

RICHARD WILKERSON, Miller Energy Inc.

ROB WILLIAMS, Enverus

TOM YOUNG, Kosmos Energy

ADVISORY BOARD

CALVIN BLUE, Consultant

BEN (BUD) BRIGHAM, Brigham Minerals

ED BUSH, Perenco Oil & Gas

DON CORDIER, Mountain Capital

DOMENIC DELL’OSSO, Chesapeake Energy Corp.

BRADEN DESPOT, Basin Exploration, Inc.

DAN DINGES, Cabot Oil & Gas Corp.

JOHN C. EADS, Sierra Resources LLC

RALPH EADS, III, Jefferies, LLC

JOE ELAM, Elam Resources, Inc.

THOMAS S. HO, Heidrick & Struggles

GENE MANSON, Jaguar Petroleum

DAVID MARRS, Kodiak Gas Services, LLC

TAD MAY, G4*Star, LLC

MARVIN ODUM, III, Shell Oil Company, Retired

MARK G. PAPA, Centennial Resource Development

J. ROBERT RANSONE, Ransone Consulting, LLC

LAMAR ROEMER, Roemer Interests, Ltd.

SCOTT SHEFFIELD, Pioneer Natural Resources

ELGEAN SHIELD, Shield Development

ALAN SMITH, Rockcliff Energy

JIM SMITHERMAN, Panther Resources

DAN STEPHENS, DLStephens Petroleum Interests

GEORGE UTHLAUT, Consultant

KAES VAN’T HOF, Diamondback Energy/ViperMinerals

JOHN WALKER, EnerVest, Ltd.

DANNY WEINGEIST, Kayne Anderson Energy Funds

JOHN WILLIAMS, JASW Consulting

LARRY WYONT, Consultant